kaib.agh.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona Główna \ Aktualności
Aktualności

Robocomp 2014

Drukuj

W dniu 25.10.2014 odbędzie się już po raz piąty festiwal robotów ROBOCOMP 2014.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP jest inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.Główną atrakcją festiwalu będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto urozmaicimy ten dzień warsztatami robotyki dla najmłodszych oraz pokazami profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

Więcej…
 

Nagrody za wybitne prace inżynierskie w dziedzinie inżynierii biomedycznej

Drukuj

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku akademickim 2014/2015 będzie przyznana nagroda w wysokości 5.000 zł w V-tej edycji konkursu na wybitną pracę inżynierską w dziedzinie inżynierii biomedycznej. 

 

Robocomp 2013

Drukuj

Zapraszamy na festiwal robotyki „Robocomp”. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, gdzie do rywalizacji staje ze sobą ponad sto robotów w różnych kategoriach: Sumo, Linefollower, Micromouse, Wyścig Robotów Kroczących oraz pozbawiona ograniczeń kategoria Freestyle.

Ponadto w trakcie festiwalu odbywają się warsztaty dla najmłodszych, a nasi sponsorzy prezentują swoje firmy na stoiskach wystawowych. To wszystko już 11 maja 2013 na AGH. Zapraszamy pasjonatów robotyki w każdym wieku. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Moc technologii na AGH

Drukuj

Koło Naukowe Integra oraz firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, zapraszają na cykl wykładów adresowanych do wszystkich studentów, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród 4 zaplanowanych na ten rok spotkań. 

Więcej…
 

Trzecia edycja konkursu na najlepszy projekt inżynierski z kierunku Inżynieria Biomedyczna

Drukuj

W bieżącym roku ogłaszamy trzecią edycję konkursu na projekt inżynierski z kierunku Inżynieria Biomedyczna. 

Więcej…
 

Sukces dr inż. Jerzego Baranowskiego w III Konkursie Prac Dyplomowych

Drukuj

Dr inż. Jerzy Baranowski zajął pierwsze miejsce w konkursie prac dyplomowych "Młodzi Innowacyjni 2011" za pracę doktorską pod tytułem "Odtwarzanie stanów systemów dynamicznych z dyskretnych danych pomiarowych" której promotorem jest Prof. dr hab. inż. Wojciech Mitkowski.

Więcej…
 

Sukces studentów z Koła Naukowego INTEGRA na zawodach RobotChallange

Drukuj

Studenci Kierunku Automatyka i Robotyka (Katedra Autmatyki ) odnieśli podwójne zwycięstwo na zawodach RobotChallange które odbyły się w Wiedniu.

Opiekunem koła naukowego INTEGRA (działającego przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH) jest dr inż. Dariusz Marchewka.

Medaliści to studenci IV roku automatyki i robotyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH: Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek.

Więcej…
 

Sukces doktorantów na Międzynarodowych Warsztatach Doktoranckich OWD 2010

Drukuj

Doktoranci: Anna Obrączka i Michał Ganobis zdobyli 2 nagrody za najlepsze prace na XII Międzynarodowych Warsztatach Doktoranckich OWD 2010 które odbyły się w dniach 23-26 października w Wiśle.

Międzynarodowe Warsztaty Doktoranckie jest to coroczna konferencja dla młodych naukowców podczas której przedstawiają oni czym chcą lub już się zajmują w swoich rozprawach doktorskich. Zespół ekspertów, złożony z wybitnych specjalistów z wszystkich uczelni technicznych w Polsce ocenia te prace, doradza, służy pomocą.

Więcej…
 

Wywiad Prof. Ryszarda Tadeusiewicza: Rzecz o istocie automatyki

Drukuj

Rzecz o istocie automatyki link do wywiadu Prof.Ryszarda Tadeusiewicza udzielonego w Rytrze w 2009 roku.

Więcej…
 

Książka pt. Odkrywanie właściwości sieci neuronowych przy użyciu programów w języku C#

Drukuj

Książka pt. Odkrywanie właściwości sieci neuronowych przy użyciu programów w języku C#Autorzy:
Ryszard Tadeusiewicz, Tomasz Gąciarz, Barbara Borowik, Bartosz Leper

Książka towarzysząca programom, które można pobrać na tej stronie jest przeznaczona do tego, żeby w sposób ciekawy i nie męczący wprowadzić Czytelników w problematykę sieci neuronowych. Sieci te należą do modnej i ciekawej dziedziny sztucznej inteligencji, którą obecnie często nazywa się „miękkimi technikami obliczeniowymi” (ang. soft computing). Ta „miękkość” sieci neuronowych polega na tym, że do rozwiązywania problemów informatycznych nie wykorzystują one tworzonych a priori „twardych”, ścisłych algorytmów, które muszą zostać precyzyjnie określone przez programistę. Zamiast tego same uczą się, jak rozwiązywać stawiane im zadania. Dzięki temu udaje się im często rozwiązać zadania, dla których nikt nie zdołał jeszcze zbudować skutecznego algorytmu - i to jest piękne! 

Więcej…
 


Strona 3 z 4